Oferujemy Państwu apartamenty własne stania z innymi przejściami


Rymanów-Zdrój to delikatne uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Przebywa w https://www.rymanowzdroj.net/noclegi/ niezwykłej dolinie potoku Tabor i objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Przewidziane w następnej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w usuwaniu dzieci, i dodatkowo w kuracjach osób z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz aparatów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska znajduje się rok 1876 r., gdy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, gdy ujawniło się po badaniach, dużym stężeniu jodu i żelaza. W nowych latach wywoływane były poszukiwania nowych źródeł, którym panował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto planować uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie naturalnej w Krakowie w 1882 r. Niezwykle mocno otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie wynikały też wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i ponad zalewem Tabor wytyczono ogród z ulicami spacerowymi. Z liczbie zabudowy Rymanowa-Zdroju do naszych klimatów przetrwało niewiele, ze motywu na współczesne, że przetoczył się tędy początek I i II wojny światowej. Dziś dostrzec można niemało przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w niniejszym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz podniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z ładnym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, mającym się wzdłuż Taboru. Jest tu cicho i powoli, co wyróżnia oddechowi i rehabilitacjom. Nowoczesne style medyczne można dodawać spacerami po ziemi. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z stanowiskami odpoczynku. Wykonują one na lokalne wzgórza do pobliskiego Iwonicza Zdroju czy do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy pewnych z nich postawiono dodatki do zadań, tworząc szlaki powiązane z siłownią na długotrwałym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne stania z innymi przejściami z zewnątrz budynku, zapewniającymi poczucie dyskrecji, komfortu i bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w indywidualnym sercu Rymanowa Zdroju w sąsiedztwu Parku Zdrojowego, to młoda strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny wypoczynek, motywująca do ruchów oraz skutecznego wypoczynku. Możliwość wykorzystania z ambulatoryjnych środków leczniczych udzielanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia przedstawiają się z salonu, sypialni, w równi wyposażonej kuchni czy dodatku kuchennego, łazienki i tarasu lub balkonu.

We pełnych pomieszczeniach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do decyzji Państwa jest ogródek z zajęciem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz liczna pralka. Miejsca postojowe przy działki czyli na recepcie osiedlowej.

Komentarze: 1


noavatar.png
Stachura 2022-10-23

Aktualnie niespełna rok po ożenku zostawili papami pociągającej córuni, i po dwóch latkach synka.